אתר הנצחה לזכר

יהודית נאות 1944-2004

יהודית נאות
מקום לידה:
מקום פטירה: חיפה, ישראל

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

יהודית נאות (4 באפריל 1944 - 16 בדצמבר 2004) הייתה פרופסור למיקרוביולוגיה בפקולטה לרפואה של הטכניון, חברת הכנסת ושרה בממשלת ישראל השלושים.
נאות החלה את דרכה באקדמיה, והייתה בעלת תואר ד"ר בביולוגיה. מונתה לפרופסור בפקולטה לרפואה בטכניון. עוד בשנת 1975 החלה בפעילות פוליטית, כשהייתה בין מייסדי מפלגת שינוי, בגלגולה הראשון, שקדם להקמת "ד"ש".
בתחילה הייתה נאות פעילה במישור המוניציפלי, נבחרה פעמים רבות למועצת עיריית חיפה ואף כיהנה כסגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך בעיר. עם פרישתה של שינוי ממרצ, פרשה אף נאות עמה, ונבחרה מטעם שינוי לכנסת ה-15, בשנת 1999. בכנסת זו כיהנה כסגנית יו"ר הכנסת וחברה בוועדות הכנסת. בשנת 2003, לאחרהבחירות לכנסת ה-16 וכניסת שינוי לקואליציה, מונתה נאות לשרה לאיכות הסביבה על פי דרישתה.
נאות מילאה תפקיד זה באופן שזכה להערכה, ולתמיכת "הארגונים הירוקים". היא פעלה לניטרול חומרים מסוכנים, לשיקום אתרי פסולת, לקידום המיחזור, ובמיוחד לשמירת רצועת החוף של מדינת ישראל. נאות פעלה נמרצות לחקיקת חוק שמירת הסביבה החופית, שעבר לבסוף בכנסת ב-15 באוגוסט 2004.
בחודש אוגוסט 2003 נתגלה בגרונה של נאות גידול סרטני. נאות המשיכה בעבודתה תוך שהיא מאבדת את כושר הדיבור, ותיקשרה עם סביבתה באמצעות פתקים. בחודש אוקטובר 2004 לא עמד בה עוד כוחה, היא פרשה מן הממשלה והמשיכה לכהן כחברת הכנסת מטעם סיעת "שינוי". ב-16 בדצמבר 2004 הכריעה אותה מחלתה.
אחת מבנותיה, תמר-נאות פרי, היא שופטת בבית משפט השלום בחיפה.
לאחר מותה, נקרא על שמה חוף קרית חיים, ששופץ בסכום של למעלה מ-10 מיליון שקלים - חוף נאות.

מקור הטקסט והתמונות לפי תקנון השימוש ההוגן של ויקיפדיה.

העדפות

עריכה
מדע, "הצנע לכת", יושר אישי.

הספדים

עריכה
אישה משכמה ומעלה, שלמרות הישגיה הגדולים תמיד שמרה על צניעות אישית. דרכה היא דרך נועם בכל אשר הלכה ועשתה.
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

Loading...