אתר הנצחה לזכר

רוחמה ושלום אברהם 1950-2023

רוחמה ושלום אברהם
מקום לידה: עירק
מקום פטירה: ישראל

בית עלמין:
ישוב: שדי תרומות
בית עלמין: ביכורה
גוש: ליד אבא
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

העדפות

עריכה

העדפות:

לאהוב את הנכדים, לדרוש בשלומם 

להכין קובה ביום שישי וראות את כולם מתכנסים 

להזמין לצהרים באמצע השבוע את הילדים  

הספדים

עריכה

הספד רז-בן הזקונים

אמא
יש הרבה מאוד יתרונות להיות בן זקונים, אתה תמיד מחובק ואהוב, אתה מוגן ועטוף בחום. הילד הקטן. שנים הייתי הילד הקטן של ההורי ושל אחיי האהובים.
אבל היום אני גדלתי, בפעם השנייה והאחרונה. 
אמא שלי תמיד לימדה אותנו להסתכל רק על הצד החיובי, אף פעם אין דבר כזה קשה- יש התמודדות. והפעם, למרות שקשה- אני אתמודד.אבחר לזכור את הערכים שהנחלת לנו ואשתדל להעביר אותם לילדיי. אבחר לזכור את התקופה המדהימה שהיתה לנו יחד, אבחר לזכור אותך מחייכת כמו בשבת האחרונה. אבחר להאמין שאת עכשיו מצטרפת לאבא שלנו, האיש שכל כך אהבת, ושתמשיכי לדחוף אותנו קדימה גם מלעמלה. 
אמא שלנו, תמיד היית ראשונה בשבילנו ותמיד ידעת מה את רוצה עד יומך האחרון.
השארת אחריך כבוד. מקווה שנעמוד בציפיות.

הספד אורי-הנכדה (ביתם של בולי ושתי)

לסבתא היה נר לכל אחד לפני הבוחן חובל קיבלתי נר, לפני מתכונות חשובות, לפני הגיוס קיבלתי ברכה, בטקס סיכת מ״מ קיבלתי טלפון. הייתה תחושה ששום דבר לא חומק מהראדר שלה, ולא רק אני, לכל אחד לכל אירוע היה נר. הייתה לה את הרגישות והאכפתיות והמקום לכל אחד, לאחל הצלחה לפני משהו חשוב, לשאול אחרי מבחן איך היה, לשלוח עידוד אם לא הצלחת, תמיד ברגישות ואכפתיות ובאמת מתוך אהבה ענקית ועמוק מהלב. היא ידעה לגרום לכל אחד להרגיש הכי אהוב והכי חשוב בעולם, דרך הפרטים הקטנים של היום יום.

הספד אופיר-נכדה (ביתם של בולי ושתי)

לביאה כמוך יש רק אחת. סבתא את בן אדם שזוכים לפגוש פעם בחיים. רק לפני שבוע ישבנו כולם בבית של יניב וכשקמתי לחבק אותך עשית לי תנועה של הצדעה. תמיד את עושה ככה כשאני באה לחבק אותך ואומרת שאני בוסית גדולה. אבל את לא יודעת שהכל למדתי ממך. ״המנהלת הגדולה״ קראנו לך. שניר היה נתקל בבעיות בגאדגט דילס את היית שם. כמה כבוד נתנו לך. כל מקום שנכנסת אליו כולם היו קמים לכבודך ונותנים לך כבוד של מלכה שאת ראויה אליו. כל כך דאגת לי. אף אחד לא דאג לי כמו שאת דאגת. תמיד אבא אמר לי, סבתא כל כך דואגת לך, ואני יודעת שלפעמים קצת הרגזתי אותך, אבל אני מקווה שהשנה לפחות הסבתי לך קצת נחת בשנת המכינה ושראית אותי מתבגרת ומתפתחת ושהיית גאה בי. כמה דאגת לי וכמה למדתי ממך לשאוף תמיד למעלה ולהיות נאמנה בראש ובראשונה למשפחה שלי: את אישה כל כך חכמה ולוחמנית, בנית את אימפריית משפחת אברהם בשתי ידייך, התאלמנת בגיל צעיר ונשארת איתנה, כשאני חושבת עלייך אני מדמיינת עץ כל כך גבוה עם גזע יציב וחזק ומחוספס, וכל הענפים והפירות שעליו זו המשפחה הגדולה שלנו וכל ההצלחות שלך. עסקת כל חייל בחינוך, את אשת חינוך כל כך משכילה וטובה, כל ילד במדינת ישראל צריך להתחנך תחתייך. אני רוצה להבטיח לך שאין לך מה לדאוג, השארת אחרייך משפחה חזקה ויציבה, אני אתגעגע לשמוע אותך קוראת לי עזיזה. סבתא את המלכה של המשפחה, גידלת שישה בנים שהם הדודים שלי ואבא שלי, האנשים הכי טובים שאני מכירה, החינוך שאבא שלי נתן לי זה בדיוק החינוך שהוא קיבל ממך ואני מודה על זה. אני מרגישה שניחנתי בהרבה מהמידות הטובות שלך, את אישה כל כך פשוטה וצנועה, כל כך חכמה, תמיד אני מתקשרת אלייך כשיש לי דילמה ואת מייעצת לי בצורה הכי טובה שיש ואז גם שולחת הודעה יום אחרי להתעניין בי. כל כך דאגת לי ולכולם ואת כל כך תחסרי לי סבתא אני אוהבת אותך- מאופיר הנכדה שלך

הספד עמית-נכד (בנם של נועה ורעי)

סבתא היקרה תודה. תודה שכל יום התקשרת, שאלת, התעניינת, ייעצת ועזרת. כמה קיבלת במבחן? אתה לומד? אתה נעזר בחבר? אולי תתקשר לגיא ותלמדו יחד? 
תודה. תודה שכל יום דאגת כשהיינו בדרום רק לפני שבוע בזמן השיטפונות ואת על הבוקר התקשרת לבדוק שלא ניסחפנו.
תודה. תודה על כל האהבה שלך ועל איך שהיד שלך תמיד הייתה רחבה. תמיד ידענו שביום שישי הכי טעים זה לנסוע לתל אביב ולאכול מהקובה מהבשר מהבמיה מהאורז ומכל מה שהכנת. תמיד היו סירים לגדוד ואף פעם לא היה חסר כלום.
תודה. תודה שתמיד דחפת אותנו. בכל דבר שאתם עושים תהיו הכי טובים ועדיף שתעשו את הדברים הכי טובים. ממך למדתי לא לוותר לעצמי ושמצליחים בעזרת עבודה קשה והשקעה.
סבתא יקרה. אולי היום את כבר לא איתנו אבל על הדברים האלה תמיד אגיד לך תודה ואזכור תמיד.אני מאמין ויודע שאת וסבא שומרים עליי מלמעלה ומסתכלים בחיוך.

הספד שחר-נכדה (ביתם של נועה ורועי)

סבתא, הסבתא הכי הכי, את בן אדם מדהים ומיוחד,את חזקה ומסוגלת להכל, חרוצה ולימדת אותנו כל כך הרבה, לימדת אותנו ערכים, חינכת את ההורים שלנו והם דאגו כמובן להעביר את זה אלינו! תמיד דאגת לכל הנכדים ותמיד רצית שיהיה לנו הכי טוב,   תמיד וידאת שאנחנו במקום טוב ושאנחנו בסדר.סבתא אף פעם לא ויתרה לא לעצמה ולא לנו, תמיד דחפה אותנו לטוב ביותר, תמיד היה לסבתא סבלנות וישבה איתנו ועזרה לנו בלימודים ובכל מה שהיינו צריכים,היא תמיד הקשיבה לנו בסבלנות, היא אמרה שכל מה שנרצה נוכל לעשות. אני אוהבת אותך סבתא ותמיד אלך בשבילך עם גב זקוף❤️

הספד נועם-הנכד (בנם של ליאת וניר)

סבתא היקרה, הרבה זמן לא כתבתי לך משהו, את כ"כ  חסרה לי
רציתי להגיד לך תודה על כל העזרה שנתת לי, בלימודים או בחיים, שכל שבוע התקשרת לשלומי והינו מדברים על החיים, והיית נותנת לי עצות איך להשתפר בלימודים, שכל הזמן שהיה לי מבחן או בוחן שאלת אותי איך היה,
 הייתי רוצה לפגוש אותך עוד פעם אחת לפחות, בשישי או בכללי עם אבא והאחים, ולהיות איתך ולאכול את האוכל שלך שוב ושוב, ושבזמן האוכל היית אומרת לי לא לאכול מהר, או שאני חייב להיות עם גב זקוף, ושאני אלך הביתה תיתני איזה מילה טובה או ברכה כמו שאת תמיד עושה,
אני רוצה לומר לך שלא שכחתי אותך לעולם ולא אשכח סבתא,
אני חושב עלייך כל הזמן ותוהה לעצמי למה לקחו אותך דווקא עכשיו, הייתי רוצה לפחות שתראי אותי מתגייס או מסיים את הלימודים, אבל אני מבין שאיי אפשר לחיות לנצח  אוהב, אותך סבתא❤️❤️❤️❤️

הספד לביא-הנכד (בנם של ליאת וניר)

סבתא היקרה, את היית סבתא טובה, וגם יפה, ונחמדה מאוד את עזרת לי בלימודים ובשיעורים ותמיד אמרת לי שאני חמודאני אוהב אותך ממני לביא

הספד אבישג מדר ("הכלה" אישתו של צחי "האח")

קראת לי, ביתי.
לצחי קראת בני ולילדינו התייחסת כנכדים שלך.  
ביום שישי בצהרים לפני למעלה משני עשורים נכנסתי אלייך הביתה בפעם הראשונה. כאן במושב, במקום שכל כך אהבת. אני זוכרת את ריח השבת ואת שלום זכרונו לברכה עוזר לך בהכנות. קראת לי אלייך ועם יד על הכתף שאלת אותי שאלות מתעניינות וכמובן הושבת אותי לאכול. דאגת שארגיש בבית: "איך את יודעת אם את רעבה?" תאכלי! אמרת לי. אני בטוחה שלכל אחד פה נאמר המשפט הזה כי כזאת היית! נותנת תחושה של בית.
ומאז הרגשתי את החיבוק והחיוך העוטף שלך בכל מפגש משפחתי או שיחה טלפונית. בכל ביקור שלנו קמת לכבודי ולא חיכית שאגיע אלייך, נתת לי תחושה שאני אורחת הכבוד. שאלת לשלומי, התעניינת באיזה שלב אני בחיים- לימודים, עבודה ודאגת לי מעומק ליבך, דיברנו חינוך, שמחת להקשיב לכל מה ששיתפתי אותך ואני נהניתי מכל רגע של שיתוף. תמיד פרגנת ועודדת אותי בכל הצלחה שלי, בכל שינוי ומעבר, הרגשתי שהיית גאה בי.
אני יודעת שזאת הייתה דרכך לכל אדם. עם זאת,  זה הרגיש פרטי שלי,  אהבה אמיתית כלפי, ייחודית לי. ועל זה אני מודה לך! תודה על היכולת לתת לכל אחד מאיתנו את התחושה שהוא יחיד ומיוחד עבורך.
היית אשת חינוך מוערכת. דיברת חינוך בהתנהגותך, במילותייך, בחינוך ילדייך, באהבתך את הזולת ובתובנות שנתת לכולנו.
הייתה לך דרך, ידעת אותה, הלכת בה בביטחון ובצניעות רבה מבלי להטריח ולדרוש אלא באהבת האדם ובמאור פנייך ואני רק השתוקקתי ללמוד מהי הדרך. אלו תכונות שאנשי חינוך כמהים ומייחלים להם כל חייהם.
יש לי הערכה גדולה לאימהות שלך ולחינוך שלך ושמחתי על כל תובנה ועצה שקיבלתי ממך.
רוחמה יקרה, את משאירה פה אחרייך משפחה נפלאה, מורשת של אהבת אחים, אהבת הזולת, ערכים ומסורות שיישמרו לדורות הבאים בזכותך .
נשמתך וערכייך ילוו אותנו בכל מעשינו.
תודה על הזכות שקראת לי ביתי ונתת לי להרגיש בבית, אתגעגע אלייך מאוד.  
נוחי על משכבך בשלום ושמרי על כולנו.
אבישג

הספד מאת חברתה דבורה יגיל

רוחמה אני לא מאמינה שאני כותבת לך את המילים האלו.אני מסרבת להאמין.המומה וכואבת אני רואה אותך כל הזמן ובכל מקןם.מול עיניי.אני מחפשת את תיק הגב הורוד שלך .שליווה אותך-ולא רואה אותו.תמיד ידעתי שאמצא אצלך אוזן קשבת ועצה טובה.היו לנו הרבה שיחות נפש.בעיקר על המדשאות ובחדר הכושר בקאנטרי.שם בילינו יחד שעות רבות בעיקר בשבתות.הערצתי אותך על התמדתך בפעילות הגופניתבמיוחד אהבת את השחייה בבריכה.אמרת שזה עושה לך טוב ומשחרר את גופך.
רוחמה - שמך סימל את אופייך ותכונותייך.ריחמת ותמכת ככל האפשרבכל מי שהיה זקוק לכך.צנועה.עדינה. ונחבאת את הכלים.מעדיפה תמיד להיות בפינה ולא להתבלט ולמשוך תשומת לב.אהבתי את חיוכך .ענוותך.והבנתך את ההומור הציני שלי.תמיד היית אופטימית ראית את חצי הכוס המלאה.לא התלוננת ולא ריכלת.קיבלת בשלווה וברוגע כל דבר גידלת משפחה גדולה ומלוכדת..אוהבת ותומכת ותמיד סיפרת לי עליה. גם ביומך האחרון סיפרת לי על הקידוש שעשית עם בן אחד.על החזרה לביתך ב6.30 בבוקר עם בן אחר ועל אחותך האהובה אילנה שאמורה הייתה לבוא לבלות איתך 3 ימים.הצטערת שלא יצאת לטייל ביפן וציינת שתעשי זאת בשנה הבאה ובינתיים תכננת להנות מים המלח בשבוע הבא
היו לנו נושאיי שיחה משותפים רבים.ודאגת ליידע אותי במידע שטרם הגיע אליי.
אהבתי והערכתי אותך מאודאני כבר מתגעגעתתחסרי לי מאודוכמובן לכל משפחתך ולחברייך.נוחי. בשלום על משכבךרוחמה יקרה שלי.
ת.נ.צ.ב ה
מחברתך דבורה יגיל.

linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

ניר
27.04.2023
אמא היקרה, את הנפש, רוח, נשמה, חיה ויחידה

Loading...