עברית
English
Spanish
Chinese
אתר הנצחה לזכר

אמנון בר גיורא 1923-2016

אמנון בר גיורא
מקום לידה: גלייביץ , גרמניה
מקום פטירה: ירושלים, ישראל

בית עלמין:
ישוב: פתח תקווה
בית עלמין: הירקון
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

אמנון בר גיורא 

נולד בגרמניה וברח משם ערב מלחמת העולם השנייה במסגרת עליית הנוער בגיל 15 והגיע לקיבוץ בית זרע. 

גדל והתחנך בקיבוץ, הצטרף לפלמ"ח, והיה מהקשרים הראשונים שהקימו מערכות קשר אלחוטי, בשתתף עם הגדעונים במבצעי ההעפלה הבלתי לגאלית. היה לקצין הקשר של הגדוד הראשון ולאחר מכן לקצין הקשר של חטיבת יפתח, וחטיבת עודד. 

הקים והפעיל את "רדיו קול הגליל" אשר טיעטע בבריטים שלא הצליחו לחשוף אותו מותמן ברפת של קיבוץ איילת השחר. (בקרו במקום ותראו שחזור של המשדר)

שרת במשטרת ישראל כקצין הקשר של מחוז המרכז עד 1954. יצא לעצמאות והקים באשקלון את חברת קרן אלקטרוניקה, אשר עסקה בייצור והתקנה של מתקני ומכשירי תקשורת ורשתות תקשורת אלחוטית.  

ב1968 גוייס למוסד ושרת את המדינה שנים רבות בתפקידים שונים המונצחים בחלקם בספרו האוטוביוגראפי "דרך יבשות ואיים", במסגרת זאת גם סייע ברדיפות הנאצים בדרום אמריקה, וגם בהקמת קשרים וכישורים מיוחלדים באפריקה. 

בצד כל אלה היה כל הזמן חובב רדיו בעל שם עולמי, שקידם את חובבות הרדיו בארץובעולם, ועסק שנים בהקמת רשתות של חובבים לחירום והצלה. בארץ נודע כ  4X1DF , בשוויץ היה HB9JAI, בגרמניה היה DK9IE, ועוד. הוציא שתי משלחות חובבים לאיי האוקיאנוס ההודי אגאלגה וסנט ברנדון תחת השמות 3B6RF  וגם 3B7RF. היה נשיא של כבוד של אגודת חובבי הרדיו בישראל. אוסף מפתחות המורס שלו מוצג לציבור במוזיאון חיל הקשר וגם חלק מציוגד התחנה שלו. חלק אחר נתרם להקמת מועדון ךחובבי הרדיו בגבעתיים. 

ממסעותיו בעולם שב בשנת 2000 לישראל וגר בצהלה עד יום פטירתו. 

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה
בית זרע
חטיבת יפתח
חטיבת עודד
משטרת ישראל
קרן אלקטרוניקה
בשרות המוסד

הדלק נר

gaby
27.03.2019
just to remind us after his BDAY

Loading...