אתר הנצחה לזכר

רותם דושי 2003-2023

רותם  דושי
מקום לידה: בית חולים פוריה
מקום פטירה: כפר עזה

בית עלמין:
ישוב: שימשית
בית עלמין: חנתון
גוש: צבאית
גוש:
חלקה: ראשונה
שורה: 1עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה
הסיפור של רותם דושי ז"לסמ״ר רותם דושי לוחם בחטיבת הצנחנים גדוד 790 , נפל ב 7.10.2023 במהלך קרב עיקש למען תושבי כפר עזה. ב-כ״ב בתשרי תשפ״ד / 7.10.23 בבוקר שמחת תורה- רותם הוקפץ לכיוון הדרום, בדרך הוא אסף איתו עוד שני לוחמים במטרה ללכת לטהר את ישובי הדרום ממחבלים.לאחר שהגיע לכיוון שדרות הם הבינו מה מתחולל סביבם, תחת ירי של המחבלים ניסו לסייע לרוכבי אופניים ואזרחים שנורו בצידי הכביש, משם המשיכו לאנדרטת חץ שחור הממוקמת ליד קיבוץ נתיב העשרה, גם לאחר שהבינו שצהל מצליח להשתלט על המקום, קראו להם לקיבוץ כפר עזה שם היה צריך את עזרתם, רותם ששמע שיש משפחות חטופות והרבה מאוד נרצחים היה הראשון שקפץ לעזרה בידיעה שיש המון חפים מפשע שנטבחים על ידי מחבלים בני עוולה.רותם והלוחם שהיה איתו נכנסו ביחד עם כוח מאולתר של לוחמים נוספים וכוח משטרתי מהכניסה האחורית של כפר עזה, רותם סגר את הכוח. במהלך כניסתם לתוך הישוב התחיל קרב יריות למול המחבלים שהסתתרו באחת הסוכות, באותו הקרב נפצע אחד הלוחמים מהכוח. כאשר רותם ולוחם שאיתו זיהו מאיפה הגיע מקור הירי, ירו לעברם, ובאותה תקרית רותם נפגע מאש המחבלים ונהרג במקום. רותם היה הנשמה של המשפחה, הילד השובב עם הלב הכי ענק, הכי מצחיק, לידו אין מקום לעצב. רותם אהב את החיים, אהב את מכבי תל אביב, אהב מוסיקה, מסיבות תמיד מוקף חברים, לכל מקום שרק הגיע נכנס עם החיוך הכי מושלם שלו ללב של כולם, רותם היה הלב הפועם בכל חבורה, הלב של כולנו . עכשיו הלב נדם, נפער לנו בור ענק בנשמה.  רותם הותיר אחריו הורים ירון ודברת, אח איתי אחות הדר , בת זוג ששמה עדי ומשפחה וחברים המומים וכואבים.החיוך של רותם היה חיוך כובש, הוא היה אדם רגיש שתמיד היה שם כדי לעודד את כולם, לא נתן לאף אחד סביבו להיות עצוב ועזר תמיד בכל מה שצריך.בכל מפגש משפחתי רותם היה אוכל רבעיית מלבי עם כל התוספות, הוא לא היה מוכן לוותר על זה. כך גם הכירו אותו במלביות בהן נהג לאכול "הילד שאוכל רביעיית מלבי בערב". לאחר מותו נמצאה עליו כרטיסייה שעדיין לא זכה לממש.רותם נהג להיות הראשון בכל דבר שעשה, גם בשבת השחורה בכפר עזה הוא היה הראשון להסתער על המחבלים שחדרו לארצנו.רותם התנדב במרחב גלבוע במד"א' ואהב להציל חיים.סמ"ר רותם דושי, משמשית, לוחם בחטיבת הצנחנים, נפל בכ"ב בתשרי התשפ"ד (07 באוקטובר 2023) בעוד שהוא רק בן 20 בנופלו.חבריו מספרים כי תמיד היה הראשון להתנדב למשימה. כך גם בשבת השחורה, הוא היה הראשון להסתער קדימה ולהילחם במחבלי החמאס והנוח׳בה ולא ידע פחד. תחושת השליחות הובילה אותו קדימה והוא לחם בעוז במחבלים.ביום שבת של ה- 7 באוקטובר רותם הוקפץ לדרום, לקרבות ליד קיבוץ נתיב העשרה, שם התחולל קרב יריות של כוח צה״ל אל מול המחבלים, ומשם לקרבות בקיבוץ כפר עזה.
רותם והלוחם שהיה איתו נכנסו ביחד עם כוח מאולתר של לוחמים נוספים וכוח משטרתי מהכניסה האחורית של כפר עזה.
במהלך כניסתם לתוך הישוב התחולל קרב יריות למול המחבלים. באותו הקרב נפצע אחד הלוחמים מהכוח. כאשר רותם ולוחם שאיתו זיהו מאיפה הגיע מקור הירי, ירו לעברם, ובאותה תקרית רותם נפגע מאש המחבלים ונהרג במקום.
רותם אהב את החיים, את מכבי תל אביב, אהב מוסיקה, מסיבות והיה תמיד מוקף בחברים, לכל מקום שרק הגיע נכנס עם החיוך הכי מושלם שלו ללב של כולם, רותם היה הלב הפועם בכל חבורה.הלווייתו נערכה ביום ה', כ"ז בתשרי התשפ״ד, 12 באוקטובר 2023, בבית העלמין בחנתון.רותם השאיר אחיו הורים, דברת וירון, שני אחים – איתי והדר ובת זוג ששמה הוא עדי.

העדפות

עריכה

כל אחד צריך איזה רותם דושי בחיים שלו. אחד שתמיד ילבש חיוך, לא משנה מה קורה סביבו.חבר לצוות, שבמסע הכי שחור, אחרי עשרות קילומטרים בגשם יסתכל אחורה ויצעק יאללה 890! וכולם אחריו בחיוך.חבר לצוות שיסתכל לצדדים, יראה את החברים שלו וידאג להם.ישאל לשלומם, ירצה בטובתם.חבר לצוות שיקפוץ ראשון לכל משימה, בלי לשאול שאלות.לא מתוך הרצון להיות הכי טוב, אלא פשוט כי ככה הוא חי.חבר לצוות שפותח צ׳יקלוק ומחלק לכולם, לפני שהוא לוקח לעצמו.חבר לצוות שאתה יודע שבלעדיו ההכשרה הייתה הרבה יותר קשה.אחד כזה שיאיר את הדרך לכולם, גם שהכל מסביב שחור.כל אחד צריך אחד שיהיה קצת כמו רותם דושי.שיצחיק אותך עד שכואבת לך הבטן,שידע להקשיב, בלי לדבר.שברור לך שהוא יהיה שם תמיד, יחכה לך עם חיוך.אחד שיזרום איתך על כל שטות, שידע לחיות את החיים עד תום.אדם שלוקח על עצמו משימות גדולות, ועדיין מצליח לעשות אותן על הצד הטוב ביותר.אחד כזה שלא מדבר על ערכים, אלא פשוט חי על פיהם.אחד כזה שהוא פשוט גיבור,גיבור אמיתי.כל אחד צריך אחד כמו רותם דושי.אדם שחי את חייובענווה, בעוז ועם חיוך אחד גדול.אם להיות כנה, אתם לא תצליחו למצוא אחד כזה.רותם דושי יש רק אחד.אבל אם רק תשאפו לאמץ חלק מהתכונות שלו,תוכלו להיות הרותם דושי של הסביבה שלכם,וזאת הגדולה האמיתית.

כתב את הקטע איתי שוורץ

הספדים

עריכה
רותם הוא האור בקצה המנהרה עבור כל אחד ואחת מהאנשים שהיו סביבו, בכל המעגלים הייתה לו נוכחות עם אור אינסופי. רותם אהב את החיים והחיים אהבו אותו בחזרה- בכל רגע ובכל חוויה הוא פשוט לקח את החיים ועשה מהם חגיגה אחת ענקית, הכל נצבע בצבע השמחה שלו, רותם גדל בבית שאוהב ונושם ספורט... ואיך אפשר בלי כדורגל ישראלי? רק רותם היה יכול לעודד את מכבי ת"א, בעוד שאביו של רותם, ירון אוהד מאז ומתמיד את ביתר ירושלים ואחיו הבכור, איתי (25) נדבק גם הוא בחיידק של ביתר ירושלים. ובשנת 2009 הצטרפה למשפחת דושי - הנסיכה, הדר (15) אחותם הקטנה של איתי ורותם (וכמובן בתם האהובה של ירון ודּבְרַתְּ שייזכו לחיים ארוכים, אמן). לירון יש חבר ששמו שרון והם מאז ומתמיד, קרובים ממש כמו אחים לכל דבר ועניין, אז שרון הוא כמובן מכבי"סט בנשמה ולקח את רותם תחת חסותו והם לא היו מפספסים משחק אחד של מכבי תל-אביב, עם השנים רותם הדביק גם את דודתו האהובה, חני, "בחיידק המכביזם" - ואפילו הם זכו לראות משחק יחד בלייב. רותם פספס פעם אחת ויחידה, משחק והכל בזכות קסמיה של ההתאהבות הראשונה, עם עדי שלו, בת זוגתו האהובה - אותה הוא הכיר בזכות החבר המשותף שלהם, ליאם אוחנה, אותו רותם הכיר בצבא ששירתו יחד וחלקו חוויות משותפות. הרגע הראשון של רותם ועדי, היה כל כך מתאים ואופייני לשניהם, רותם התקשר והודיע לליאם, שהוא בא עם כל החבורה של החברים הקרובים משימשית (היישוב בו רותם גר והתחנך מיום היוולדו) לשבת איתו איפשהו במרכז, לרותם אי אפשר היה לומר לא, לא הייתה קיימת אפשרות כזו בכלל. באותו הזמן שליאם דיבר עם רותם, עדי ישבה לידו ברכב וליאם שיכנע אותה להצטרף... ואיך שרותם ראה את עדי, הוא לא נכנע... וביצע כל מהלך שקיים, רק לכבוש את ליבה, עד שהנסיכה נכנעה בקסמיו, מכיוון שזהו כלל אבוד וידוע מראש, לרותם דושי אין אפשרות לומר את המילה: "לא". רותם חגג שנה מלאת חוויות ורגעים משותפים, מלאים באושר, בצחוק וזוגיות שנתנה לו לאהוב ולהתאהב במלוא המשמעות ובכל המובנים שאפשר יהיה לתאר אותם.
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה
רותם נולד בתאריך 27.4.2003 בבית החולים "פוריה". בילדותו, רותם התחנך בגן "הדר" שביישוב שמשית ואחר כך עלה לבית הספר היסודי "רעים" שגם הוא היה ממוקם בשמשית. וכשעלה לחטיבה ולתיכון הוא התחנך בבית הספר - "העמק המערבי יפעת". הוא סיים את 12 שנות לימודיו בשנת 2021 והתגייס לחטיבת הצנחנים בתאריך ה16.12.21 לגדוד 890 אפע"ה. אחרי שסיים את הטירונות, קודם רותם לתפקיד לוחמה ושירת כחפ"ק של מח"ט הצנחנים. בתחילת שירותו הצבאי של רותם הוא שירת כחפ"ק של מחט של החטיבה - דְּאָז, אל"מ יואב ברונר בעת כניסתו לתפקיד מפקד חטיבת הצנחנים, אוקטובר 2021 במשך 10 חודשים. לאחר עזיבתו של ברונר המשיך רותם המשיך לשרת כחפ"ק מח"ט הצנחנים תחת פיקודו של אל"ם עמי ביטון שהתמנה למפקד חטיבת הצנחנים, בתאריך ה-30 במאי 2023.
ב-7 באוקטובר 2023, עם פרוץ מתקפת הפתע על ישראל, מיהר ביטון לעוטף עזה להילחם במחבלים שהתבצרו ביישובים ובקיבוצים. רותם היה צריך להיפגש עם עמי ולחבור אליו עם הרכב שבו רותם נהג. רותם שלנו נלחם כגיבור למען שמירה, הגנה וביטחון של תושבי קיבוץ כפר עזה, רותם כמו רותם, לא נכנע לרוע האכזרי ונלחם עד הרגע שבו כדור אחד בלבד חדר לליבו. רותם שלנו נפל כגיבור והותיר אותנו עם חור אינסופי בלב בצורה שלו.

הדלק נר

Loading...