אתר הנצחה לזכר

וילי (וילהלם) וינטר 1935-2021

וילי (וילהלם) וינטר
מקום לידה:
מקום פטירה:

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה
וילי נולד בתאריך 14 לפברואר 1935 בפרנקפורט גרמניה לאמה ווילהלם, אחיה הגדול של אנה מרי.
כשהיה בן 4 פרצה מלחמת העולם הראשונה והוריו החליטו לשלוח אותו יחד עם מאות ילדים לאזורים מרוחקים מהערים הגדולות שהופצצו על ידי כוחות הברית, אחותו הקטנה נולדה לאחר סיום המלחמה.
הוא היה נגן ברינגטון מוכשר וניגן בתזמורת בנעוריו, נפגש הרבה ויצא לבלות עם חבריו
בגיל 20 החליט אביו שהגיע הזמן שלו להמשיך את שושלת הנגרים במשפחה ושלח אותו ללמוד את מקצוע הנגרות הסתבר שהוא כשרון בתחום. בגיל 25 הציע לו יו"ר איגוד הנגרים לטוס לחו"ל כדי שיוכל להכשיר נגרים אחרים בשיטות המתקדמות בתחום תוך כדי קידום מכירות של מכונות תוצרת גרמניה. לישראל  הוא הגיע בשנת 1965 ועבר הרבה בדירות במרכז לבסוף הגיע לתל אביב, למזלו רב הנגרים דיברו גמרנית או יידיש.
היה ידוע באהבתו הגדולה לישראל, למזג האוויר ולחוף הים.
בשנת 1967 פרצה מלחמת ששת הימים שהביאו לירידה במכירות ובהפסקת עבודתו באיגוד הנגרים אך אהבתו לישראל גרמה לו לעבוד בחברת אמריקאנה ולהתחיל ללמוד עברית באולפן.
את אשתו האהובה ואימנו היקרה שולה ז"ל הכיר בחוף הים בתל אביב והשדכנית שלהם הייתה ילדה קטנה וקראו לה מירית, הם התחילו לצאת והתחתנו ונולדו להם הילדים דנה ואורי.
אבינו וסבנו וילי היה ידוע באהבתנו הגדולה למדינה היה אוהב לטייל בה, לחפש אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים וקראה בשקיקה ספרים ומדריכי טיולים, היה לו חלום ללמוד הדרכת טיולים אך לצערו זה לא התמשש אך זה לא מנע ממנו להמשיך ולטייל בארץ בכל הזדמנות אפשרית.

העדפות

עריכה
וילי אהב לאכול הכל לא היה בררן והוא למד לאכול ולאהוב אוכל חריף אפילו יותר מטריפולטאית כמו שולה.
אהב לראות סרטים מצויירים, לא אהב כדורגל לא הבין למה 22 משוגעים רודפים אחרי כדור.
האהב מאוד את המים ואת הים, היה שוחה למרחקים והיה יכול להחזיק נשימה מתחת למים למשך הרבה מאוד שניות
היה אספן בולים מאז שהיה צעיר וכיום מחזיק בהמון אלבומים עם בולים מיוחדים ונדירים
אהב להשתולל, לצחוק, לעשות שטויות במיוחד איתנו הילדים והנכדים.
אהב לשמוע מוסיקה קלאסית אך מצד שני אהב מוסיקה מזרחית כזו שעושה שמח וטוב לנשימה, הוא היה פרטנר מצוין לריקודים.
תמיד חשבו שהוא שחקן קולנוע כי הוא היה חתיך אמיתי אך היופי הפנימי שלו היה הרבה יותר מרשים, הוא היה איש של שלום, לא אהב להתווכח, אך ידע לרדוף אחרי הצדק כשזה היה חשוב לו והכי חשוב היתה לו יכולת להקשיב באמת בלי ביקורת ושיפוטיות.
אהב אריכואולגיה, טבע ולבקר במוזיאונים

הספדים

עריכה
דנה וינטר
אחרי 10 שנים הצטרפת לאימא אני בטוחה שהיא ממש התגעגעה ואבא אין ספק שהבנת שאתה יכול לעזוב כי ראית בעינייך והרגשת בלב הגדול והרגיש שלך שאנחנו יכולים להמשיך כאן בלעדיך, שנתת לנו את כל מה שיש לך כדי שנצליח, אנחנו חזקים והגיע הרגע שלנו לעזוב לך את היד ולצעוד בעצמנו לבד. הזמן יעשה את שלו אומרים... כן החיים ממשיכים עם הכאב הגדול והחוסר. בשלב מסויים החיים קורים וצריך להיפרד מהאנשים הכי יקרים וחשובים לנו בחיים אותם אלה שנתנו לנו בעצם חיים כאן עלי אדמות ואפשרו לנו להמשיך את השושלת. הידיעה שבכל אחד ואחת מאיתנו הילדים, נכדים נמצא משהו מהם עושה את זה בהיר יותר, מובן יותר ויחד עם זאת זה כל כך קשה כי אף אחד לא מכין אותך לזה, כמו שלא מכינים אותך להיות הורה. הרגשות שעולים, הכאב, העצב רוצים שנשאר במקום מושכים אותנו למקום נמוך אבל לא כי יש גם רגשות של שמחה ואהבה שעוזרים לנו לקחת צעד קדימה, להמשיך עוד יום ואחריו עוד יום, להמשיך לנוע קדימה ולהבין שעצירה לא באה בחשבון. אימא ואבא האהובים והיקרים שלי אומנם הכל אחרת בלעדיכם אבל אתם אצלנו בלב תמיד ובכל מה שאנחנו עושות. הנדיבות, האמפתיה, אהבה, סובלנות, טוב לב, כבוד הקשבה, אכפתיות, היצירתיות, החוכמה, הנחישות, התמדה, להשיג את החלומות שלנו וכמובן האהבה למים ולים כל הערכים הנפלאים הללו שהורשתם לנו נמצאים בכל אחת ואחת מאיתנו. אתם הייתם ועדיין תהיו האור שלנו לאורך כל הדרך וקבלו את הבטחתי שנמשיך את הדרך שלכם תמיד (לא רואה אופציה אחרת)! תמשיכו את סיפור האהבה הגדול שלכם שם למעלה אוהבת אינסוף

linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

הלית
30.09.2021
דנה יקרה, הצטערתי מאוד לשמוע על פטירתו של אביך. שלא תדעו עוד צער.

Loading...