אתר הנצחה לזכר

צבי סגמון 1943-2023

צבי סגמון
מקום לידה:
מקום פטירה:

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

בשבעים ותשע שנותיו, זכה צבי בשתי אהבות, שני ילדים, שישה נכדים, קריירה צבאית מפוארת בחיל האויר וניהול חברה אותה יזם והקים.

בן לטוני וחיים סז'מן, אשר עלו לישראל לאחר תלאות מלחמת העולם השנייה באירופה. בן שבע היה צבי כאשר הגיע לישראל עם הוריו, למעברה בטירת הכרמל, אותה ניהול אביו חיים.

את צילה אברמוביץ בת לופו ורחל הכיר בתיכון בגיל 16, לה נישא בגיל 20 בחיפה, וביחד חיו עד מותה של צילה ז"ל בגיל 59, באוקטובר 2004. מיכל ומור נולדו לצבי וצילה, ולכל אחד מהם נולדו שלושה ילדים: עומרי, גוני ועידו למיכל עם בעלה ליעד, ויובל, תומר ונטע למור עם אשתו אפרת.

לאחר מותה של צילה, רקם צבי אהבה חדשה וחזקה עם גלה, אשר הפכה להיות עמוד תווך מרכזי בחיו, ביחד עם בתה, ליזה. את ליבו הרחב פתח צבי לרווחה וראה בליזה כביתו השלישית.

לאורך 24 שנות שירותו הצבאי של צבי, פיתח קריירה מרשימה כחלק ממשפחת חיל האויר, במגוון תפקידים, בהם: מפקד בית המלאכה בבמצ"א 108, מפקד תפ"י בבמצ"א 108,ותפקידו האחרון כראש ענף קשר אוירי וניווט, אשר לאחריו פרש מהשירות בדרגת סגן אלוף. במהלך שירותו הצבאי זכה להיות בין בוגרי קורס פיקוד ומטה וכן להיות חלק ממשלחת לארה"ב לקליטת מטוסי ה "נץ", F-16, בשנת 1978.

לאחר תקופה קצרה בחברת ECI, הקים צבי את חברת סיגמאטק, במסגרתה טווה קשרים אמיצים עם שותפים בכל העולם. סיגמאטק היתה מפעל חייו עד לשנותיו האחרונות.

צבי נשם את נשמתו האחרונה ביום 11 ביוני, 2023, כשילדיו ואשתו לצידו, לאחר מאבק במחלת הסרטן לאורך חמש שנים, בהן ליוותה אותו אשתו גלה במסירות אין קץ.

צבי היה גאה במהלך חייו והשגיו

העדפות

עריכה

אוהד של הפועל חיפה

לעולם לא יסרב לסטייק עסיסי

ירביץ פוליטיקה בכל הנקרא בדרכו

איש חכם ואהוב

הספדים

עריכה

אבא,

מאות הגיעו לאחר לכתך כדי ללמד על מעלותיך, חוכמתך ורוחב לבך.

לאורך שנות ילדותי היית החשוב והמשמעותי ביותר באדם עבורי.

לנצח אנצור את החיוך שלך, החוכמה שלך והאנושיות אותה הפגנת כלפי כל אדם.

אוהב אותך תמיד,

מור

טובה פייגין
צביקה היקר, אני רוצה להודות לך על כל מה שעשית בשבילי, וקודם כל על זה שהצלת אותי מטביעה בים. אני חבה לך את חיי ולעולם לא אשכח זאת. תודה על שלימדת אותי לשחות ועזרת לי במתמטיקה, באלגברה, בפיסיקה ואפילו בכימיה. כהוקרה על מה שצילה אחותי המנוחה ואתה עשיתם עבור אריה בעלי ועבורי, ביקשנו מכם להיות השושבינים שלנו וללוותנו לחופה. אין כבוד גדול מזה!!! הרשה נא לי להיתלות באילנות גבוהים ולהיפרד ממך במילים שפרס נפרד מרבין: "היה שלום אחי הבכור!" נוח בשלום על משכבך ותהא מנוחתך עדן!

linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה
1943 צבי נולד
1949 צבי עלה לישראל
1959 צבי הכיר את צילה
1963 צבי וצילה נישאו
1967 מיכל נולדה לצבי וצילה
1969 מור נולד לצבי וצילה
2004 צילה הלכה לעולמה
2005 צבי הכיר את גלה
2011 צבי וגלה נישאו
2023 צבי הלך לעולמו

הדלק נר

מזל טליאס
29.08.2023
מפקד אהוב בח"א, הלב הכי גדול שהכרתי בחיי. ת.נ.צ.ב.ה 💔💔
ולנטין לופו
03.08.2023
חבר מהטכניון ומפקדי בח"א.בעל לב רחב, טוב מזג ושמח. יהיה זכרו ברוך, לופו

Loading...