אתר הנצחה לזכר

רות סמרג 1935-2019

רות סמרג
מקום לידה: וינה
מקום פטירה: אשדוד

בית עלמין:
ישוב: אשדוד
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

רות (רותי) נולדה בוינה אוסטריה בשנת 1935 לאימה פלורה ולאביה זיגמונד.

עוד לפני המלחמה בהיותה בערך בת שלוש, היא הגיעה לביקור עם אימה בפולין בעיירה בולחוב, שם נולדה אימה, כדי לפגוש את המשפחה, סבא וסבתא וכל האחים.

יעקב בן דודה הגיע עם אימו, שם הם נפגשו לראשונה כילדים קטנים. לצערנו, כל המשפחה שנשארה בבולחוב נספתה בשואה, וגם זיגמונד אבא של רותי נרצח באושוויץ.
רותי ופלורה שרדו את השואה, ולאחר המלחמה הם גרו בבריסל שבבלגיה. בבריסל גם חיו פיליפ שהיה אח של פלורה ואשתו לושה, שהיו חשוכי ילדים, והם למעשה לקחו חסות על הילדה רותי. רותי למדה שם, ועם סיום לימודיה כרופאה, היא הגיעה לישראל לטיול.
בבריסל היא נישאה לבחור ישראלי בשם ניסים. הם ניסו לחיות בישראל ורותי עבדה כרופאת ילדים בבית חולים "תל השומר". אבל הנישואים לא צלחו, היא גם הייתה בהיריון שלא צלח והם נפרדו, ורותי חזרה לבריסל.

לימים פגשה רותי את ג'ורג' והם נישאו ועברו לגור בניו יורק. רותי גם המשיכה בלימודיה ועשתה הסבה לרופאה פסיכיאטרית. בניו יורק עבדה כפיסיכאטרית, גם ברפואה ציבורית וגם הייתה לה קליניקה פרטית.
לאחר עשר שנות נישואים ג'ורג' ורותי נפרדו. רותי שנשארה לבד, פלורה נפטרה וגם דוד פיליפ, החליטה לעלות לארץ כעולה חדשה. היא בחרה לגור באשדוד, בעיקר בגלל הים. היא מאוד אהבה את הים ובחרה את הדירה המשקיפה לים. פה באשדוד מתחיל פרק חדש בחייה.
באשדוד התחברה רותי למועדון עולי צרפת, וגם יצרה קשר עם הקהילה האנגלו-סקסית. בשתי הקבוצות רכשה חברות טובות.

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
רבקה קלינמן
הספד

linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

ראסל מאיר
15.05.2019
תהי זכרה ברוך.

Loading...