אתר הנצחה לזכר

טינה רובין 1952-2021

טינה רובין
מקום לידה: ישראל
מקום פטירה: ישראל

בית עלמין:
ישוב: חולון
בית עלמין: חולון
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

טינה רובין ז״ל הייתה אשת טיולים בארץ ובעולם הגדול, עד שהקורונה פרצה לחיינו. בני משפחתה מספרים על אדם חייכני ושמח. גם כאשר סעדה את בעלה, בנימין, שנפטר מסרטן לפני קצת יותר משנה, היא נותרה מחויכת. "החיוך והתשוקה לחיים תמיד היו שם, לא משנה אם זה היה כשטיפלה בו בבית או ישנה על כיסא לצידו בבית החולים", סיפר בן משפחה. רובין (68) ז״ל ילידת הארץ שהתגוררה בבת ים, עסקה במרבית חייה בעסק המשפחתי. אך נדמה שב-15 השנים האחרונות מצאה את ייעודה בחיים - טיפול בילדים. זה החל בטיפול בנכדיה, אך מהר מאוד הפך לעסק שכולו הגיע מאהבה. היא טיפלה בעשרות ילדים בגילי שנה עד שלוש במרכז הכרך התל אביבי ומכריה מספרים על האהבה שצברה אצל משפחות הילדים. "הייתה רשימת המתנה לקבל אותה", מספר קרוב משפחה. "עד כדי כך זה היה מטורף שמי שהיא טיפלה לו בילד הראשון היה מתייעץ איתה מתי להיכנס להריון כדי לחשב אם היא תהיה פנויה לקחת את הילד השני שלו".

לצד הטיפול בילדים, את האנרגיות שלה כאמור קיבלה מהטיולים אליהם יצאה עם בני משפחתה בכל זמן אפשרי. "היא הכירה את כל המסלולים בארץ ואהבה אותם", הם מספרים. הבת מיכל בן יצחק כמו יתר בני המשפחה עדיין לא מבינה כיצד טינה נדבקה. "היא הייתה מחוסנת במנה הראשונה, אבל יום אחד החלה לפתח צמרמורות ושלחו אותה לעשות בדיקת קורונה שיצאה חיובית".קצת אחרי אותה בדיקה, מספרת הבת שאמה החלה להרגיש קשיי נשימה ואושפזה במחלקת קורונה בבית חולים וולפסון. "אימא מאוד שמרה על עצמה ואנחנו לא יודעים היכן היא נדבקה. אולי זה היה באוטובוס, או בקופת החולים. למרות שחוסנה במנה הראשונה והייתה כמה ימים לפני קבלת החיסון השני, היא הקפידה הקפדה יתרה על הכל, ככה שאין לנו מושג איך חלתה".

מיכל מספרת שטינה לא רק סעדה את בעלה במרבית שנותיה האחרונות, אלא "הייתה עמוד התווך של המשפחה ודאגה לכולם, החל מאחיי ואחיותיה הצעירות, דרך הילדים והנכדים. "זה לא היה צריך לקרות, לא לה, לא היו לה שום מחלות רקע וזה פשוט קרה מהר מידי. היא מאוד שמרה על עצמה גם כאשר נכנסה למחלקת קורונה. רק כשהסבירו לה שעומדים להרדים אותה זיהינו את הפחד והיא הבינה שהמצב קשה מאוד". להלווייתה של טינה הגיעה אמה בת ה-88 גיטה, שמסתייעת בכיסא גלגלים. "זה פספוס אחד גדול, כי הכל עבד לטובתה, לא היו מחלות רקע, היא חוסנה ועדיין הגורל רצה שהיא תלך", אמרו בני המשפחה.

הותירה אחריה ארבעה ילדים (מירב, מיכל, יוסי וגיתית) ועשרה נכדים.

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

Loading...