אתר הנצחה לזכר

איתן שחר 1966-2010

איתן שחר
מקום לידה: הקריה תל אביב
מקום פטירה:

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין: קרית שאול
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה
25.07.2011
שחר, איתן
 
בנם של דיאנה ויצחק. נולד ביום כ"ח באב תשכ"ו (14.8.1966) בבית חולים "הקריה" תל אביב. אח לאבישי, ישראל ואמירה.
איתן נולד כתינוק שמנמן עם גומות לחיים.
עד גיל שש גדל בחולון, בשכונת תל גיבורים. עד מהרה התברר שכשמו כן הוא – ילד חזק ודומיננטי הן במשפחה – שהייתה בעיניי הוריו לערך עליון והן בין חבריו.
איתן היה ילד שובב, שעולל מעשי קונדס שונים. בהיותו בן שלוש חזר עם הוריו ואחיו מביקור אצל בני משפחה, בדרך ראה שלולית ובה צפרדעים קטנות. כיוון שאיתן אהב מאוד חיות, הוא החליט להביאן איתו הביתה והכניס כמה צפרדעים לכיס מכנסיו. כשהמשפחה עלתה לאוטובוס, התחילו הצפרדעים שבכיסו לקרקר וחלקן ברחו מהכיס. שלוש צפרדעים הגיעו הביתה, אז הציעה אמו שייקח אותן למחרת לפינת החי בגן הילדים.
בפעם אחרת, הביא הביתה נחש מסוג חנק, אמו נבהלה עד מאד והוא צחק והחזיקו בידו על מנת להרגיעה.
על כמה ממעשי השובבות שלו שילם איתן מחיר כואב: בגיל ארבע כתוצאה ממשחק עם גפרורים נכווּ פניו. בפעם אחרת, הצית את סל הכביסה כתוצאה ממשחק בגפרורים.
כשעלה לבית הספר, עברה המשפחה לבת ים, לשכונת רמת יוסף. איתן למד בבית הספר היסודי "יד מרדכי" בבת ים. הוא היה אהוב מאד על מוריו ואף אחת המורות רצתה לאמצו. בכיתה ט' עבר ללמוד ב"כפר הירוק", בעקבות אחיו הגדול, ומכיתה י' עד י"ב המשיך בבית הספר הצבאי בצריפין.
איתן אהב מאוד לטייל בארץ ובעולם, בין היתר הוא נסע עם חברו הטוב שמוליק לטיול של חודש בארצות הברית.
איתן אהב מאוד מוזיקה ישראלית ולועזית במיוחד את להקת "נטשה".
איתן היה מאלה שכולם אוהבים וכולם רוצים להיות בקרבתו. כאשר הוא היה מגיע ל"חמשוש" מהצבא, הטלפון בביתו לא היה מפסיק לצלצל – החבר'ה חיכו שאיתן יארגן את היציאה שלהם לבילוי. החבורה הייתה מתקבצת בבית משפחת שחר והבית המה מאנשים.
ב-5.8.1985, בהיותו בן שמונה-עשרה, התגייס איתן לחיל הקשר והאלקטרוניקה. את הטירונות עשה במחנה 80, אחריה עבר קורס מפ"טים (מחסנאים ופקידים טכניים) בבה"ד 7 (בסיס ההדרכה של חיל התקשוב) והוצב בפלוגת חיל קשר צנחנים בבסיס בית ליד.
כאשר סיים את שירותו הסדיר היה לאיתן ברור שהוא רוצה להמשיך את דרכו בצבא. ב-5.8.1988 הוא חתם קבע מתוך תחושת שליחות ונתינה. בהתחלה נשאר בחטיבת הצנחנים כקצ"ק (קצין ציוד קשר), וב-20.10.1991 עבר לתפקיד קצ"ק בחטיבת הנח"ל, אך נשאר בבית ליד. במשך עשר שנים ליווה איתן את פלחי"ק הנח"ל בפעילות המבצעית של החטיבה בלבנון ובגזרת איו"ש (אזור יהודה ושומרון) באימונים ובלחימה, ואף השתתף במלחמת המפרץ הראשונה ב-1991-1990 ובמבצע "חומת מגן" בשנת 2002. איתן ביצע את תפקידו בצורה יוצאת דופן ועל כך קיבל הרבה תעודות הארכה על תיפקדו. איתן הפך למוקד ידע וחינך דורות של חיילים שעברו תחת פיקודו.
ב-5.1.2003 הגיע איתן לגדוד "צמרת" 383 – גדוד תקשורת מטכ"ל. בגדוד זה כיהן איתן בתפקיד בכיר כאשר מונה למפקד פלוגת אמ"ת בגדוד. איתן פיקד בתקופת מלחמת המפרץ השנייה ב-2003, מלחמת לבנון השנייה ב-2006 ומבצע "עופרת יצוקה" ב-2009-2008. כמו כן השתתף בפעילויות מבצעיות רבות.
איתן לא שכח לרגע לדאוג ליחידות הלוחמות, גם בזמן הגעתו לטיפולים בבית החולים תה"ש לרם שתיים, ראה שהמקום לוקה בחסר דאג לכל מחסורם, החליט לקחת יוזמה ולהביא ציוד מהיחידה: מחשבים וטלוויזיה. גם שהם לא מיחידתו זאת היתה גדולתו לעזור לכולם ולתת פיתרון לכל דרישה ולכל שאלה ולתת פיתרון לכל דרישה ולכל שאלה. הוא היה לדמות מרכזית בגדוד, מקור מידע מקצועי למפקד הגדוד ולמפקדי הפלוגות. יותר מכול היה אבא לחייליו, כרה להם אוזן קשבת וידע לעזור ולהיענות לכל צורכיהם. איתן בלט ביכולת הנתינה שלו, בליבו הגדול והרחב ששפע אהבה לכל הסובבים אותו. איתן הקרין חוסן נפשי ושימש דוג מה לחייליו. הוא היה בשבילם חבר, אח ואב ולא רק מפקד. כולם היו שווים בעיניו.
ב-1995 נשא איתן את דוריס לאישה ונולדו להם שלושה ילדים אור ,טוהר ומיתר וגרו בראשון לציון.
ב-2005 התגלתה בגופו של איתן מחלת הסרטן והוא נאבק בה כחמש שנים, במהלכן לא פסק מלשרת בגדוד ולתת את כל כולו במסירות אין קץ ליחידה, כשמו כן הוא – איתן וחזק. חבריו וכל המשפחה ספדו לו: "גם בשעותיך הקשות ביותר עמדת בגבורה מול המחלה הארורה הזאת ולא התלוננת, לא דיברת, לקחת על עצמך את כל העול של המחלה. גם ברגעיך הקשים תמיד שידרת: יהיה בסדר, תהיו חזקים, אני חזק וגם אתם תהיו חזקים. אני איתן וחזק כמו שמי - איתן".
בארבעת החודשים האחרונים לחייו עברה משפחתו של איתן לגן יבנה, והגשים את חלומו לבית פרטי עם גינה, אולם איתן לא הספיק ליהנות ממנו. הוא רצה גינה כדי שיוכל לצלות בה בשר על האש, היה זה אחד מני מתחביביו האהובים תחביבו הנוסף היה לטייל בארץ עם האחים ואחותו.
ביום העצמאות 2009 זכה איתן לקבל דרגת רנ"ג (רב-נגד) מראש אגף התקשוב.
חודש לפני יום הולדתו הארבעים וארבע עבר עוד ניתוח – אחד מִנִּי רבים – השתחרר מבית החולים ביום הולדתו וחזר הביתה. לאחר ארבעה חודשים קשים שבהם לא יכול היה ללכת, ונאלץ לקבל תוספות של משככי כאבים, נפטר איתן בביתו. כשעה לפני מותו, באחת ועשרים לפנות בוקר התקשר הרופא לאחיו שיודיע למשפחה כדי שיבואו להיפרד ממנו. האם דיאנה נכנסה אליו ראשונה כדי לחבקו, ואיתן נפח את נשמתו בשעה שתיים ועשרים בין זרועותיה של אמו, השעה שבה נולד.
רנ"ג איתן שחר נפל בעת מילוי תפקידו ממחלה קשה, הוא נפטר ביום י' בטבת תשע"א (17.12.2010). בן ארבעים וארבע היה בנפלו. הורים, שני אחים ואחות, הוא הותיר אחריו רעיה, שלושה ילדים.
איתן הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.
 

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
ספד לו אחיו אבישי: "איתן אחי ורעי, נוח על משכבך עם גיבורים וצדיקים בשלום, אנו נמשיך בפועלך לעולם. צבי ישראל על במותייך חלל איך נפלו גיבורים, צר לי עלייך אחי הקטן נעמת לי מאד בחייך. יהי זכרך ברוך".
רב אלוף גבי אשכנזי, ספד לו: "איתן, זיכרונו לברכה, שירת כקצין ציוד הקשר בגדוד "צמרת", במרכז חושן שבמפקדת לוט"ם, אשר באגף התקשוב. מפקדיו של איתן מספרים, כי היה מקור ידע ומקצוען בתחומו, וכי הצטיין בכל משימה שהוטלה עליו. איתן- מעמודי התווך של היחידה- התבלט במסירותו לצבא בכלל ולגדוד בפרט, ושימש דוגמה ומופת לכול. איתן תואר כאדם בעל יכולת נתינה עצומה, אדם שליבו רחב ואוהב. בשל כל אלה ועוד, זכה איתן להערכתם ולאהבתם של הסובבים אותו. דואב הלב על מותו של איתן בטרם עת. בטוחני, כי דמותו תאיר את דרכם של מפקדיו, חבריו ופקודיו".
 
נאום הספד מג"ד 383 – לרנ"ג שחר איתן ז"ל
שחר אחי ורעי
דרכינו נפגשו לפני 20 שנה בחטיבת הצנחנים הייתי אז לוחם צעיר שבא ללמוד ממך מה זה בכלל קשר ומה זה להיות ק. קשר וכבר אז היית לי מורה מצויין.
מאז הצטלבו דרכינו פעמים רבות עד להיותי מפקדך לפני 3 שנים.
והנה היום העשירי בטבת אני כאן ומספיד אותך ביום בו נאספת עם צדיקים לבין שורות שורות של מפקדים חיילים וחברים העומדים בצבא שמיים לחיקו של אברהם אבינו.
ב- 3 שנים אלו גיליתי אותך כשמך איתן, "כעץ שתול על פלגי מים", עץ חסון שידע להיות אבא ומפקד לחייליו, היית החוסן המקצועי והשכל הישר בכל אירוע ולכל משימה והשפעת באהבתך הגדולה לחייל ולגדוד ולכל סובבך.
הכרתי את משפחתך המדהימה דוריס אור טוהר ומיתר וזכיתי שהפכתם להיות בתקופה קשה זו משפחתי.
שחר היית לי אבא חבר ובן
אבא שיודע להגיע בשעות הנכונות, לייעץ לתמוך ותמיד נכון ונוכן לכל דבר גדול ופעוט גם על חשבון משפחתך ואפילו בריאותך.
הייתי רואה אותך מגיע אחרי טיפולים קשים מנשוא לעבוד במסירות אל תוך הלילה כדי שדבר לא יפגע ולא יחסר בגדוד משפחתך השנייה. גם בתקופת האשפוז לא חסכת בעצות, הדרכה מרחוק כי אין דבר שנסתר ממך.
בכל פעם שהגעתי אליך הייתי מתחזק מחדש היית מקור כוח לכולנו לכל הגדוד פשוט מושא להערצה.
השבוע כשהיינו אצלך בשעותיך האחרונות אפילו אז שאלת אם אנחנו מוכנים לביקורת, אמרת לי אני רוצה לנצח לראות את הילדים מאושרים והכי חשוב לחזור לגדוד והוספת ואמרת תהיו חזקים כזה היית תמיד ותדע ממך שאבנו את הכוח.
השארת לנו משפחה נפלאה, אשת חייל כפי שאמרת לי ואכן דוריס אשת חייל שהפכה חלק מאיתנו משפחת צמרת וילדייך גיבורים אמיתיים שהיו לך מקור גאווה בחייך ומבטיח לך שיהיו כך גם בעתיד, כי אתה היית להם הסמן המודל והם בדמותך ודמותה של דוריס.
דוריס אור טוהר ומיתר לעולם תישארו חלק ממשפחתי האישית וחלק ממשפחת צמרת, אנו מחבקים אתכם לחיקנו.
שחר אחי ורעי נוח על משכבך עם גיבורים וצדיקים בשלום, אנו נמשיך בפועלך לעולם
יהי זכרך ברוך
 
בהצדעה
תל-צור מג"ד צמרת
 
לאחי היקר איתן!
כבר עברו 30 ימים מאז היום הנורא מכל קרה.
אין לי מילים לתאר איך אני מתגעגעת אלייך, נהניתי מכל רגע בתקופת חיי להיות ולבלות איתך.
העולם איבד אח, אבא, חבר ומכל בנאדם מקסים, טוב לב שאין כמוהו.
אני יושבת מול המחשב וצריכה לרשום לך דברי פרידה, אני לא יכולה הדמעות חונקות את גרוני, אני צריכה לספר עלייך בלשון עבר.
תמיד היית לצידי, אח שנתן לי הכל, כל מה שביקשתי, חלמתי תמיד הגשמת את המשאלה.
אני מסתכלת על התמונות האחרונות שיש לנו איתך, מתפלא איך הפכת מגבר בריא וחסון לשבר כלי, עדיין לא מעקלת את האסון הנורא שאתה לא איתנו.
יש רגעים שאני רוצה לשאול את אמא אם התקשרת? אם אכלת? איך אתה מרגיש? אבל פתאום אני נזכרת שאין יותר איתן, הוא לא איתנו יותר הוא עכשיו נמצא למעלה בשמיים בתור מלאך ששמור עלינו.
אני מקווה שעכשיו מצאת את השלווה שלך ומלמעלה תדע לעשות את הסדר מה שלא הצלחת לעשות כאן למטה.
במילים כואבות אלו אני מבקשת ממך סליחה, שתשמור על כולנו ושיהיה רק שמחה בעולם.
מאחותך שאוהבת אותך ותמיד תזכור אותך
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

אמירה בקל
27.04.2017
אחי היקר עוד ערב זיכרון מרגישים את חסרונך מתגעגעים אליך המון
אמירה בקל
22.12.2015
אחי היקר עבר כבר חמש שנים כואבות אתה מאוד חסר לי
דיאנה שחר
30.11.2015
בני היקר אנחנו מתגעגעים אלייך המון כבר כבר 5 שנים ואתה עדיין חסר לנו
דיאנה שחר
30.11.2015
בני היקר עבר חמש שנים מאז שעזבת אותנו ואנחנו עדיין מתגעגעים אלייך
לבנת סדן
05.04.2015
למדנו ביחד ביסודי תמיד אזכור אותך בתור ילד חייכן תנצב"ה
אמירה בקל
08.06.2014
קיבלנו השבוע ספר זיכרון על שמך היה מאוד מרגש למה צריך היית צריך להיות איתנו
אמירה בקל
02.05.2014
לאחי היקר! עוד יום זיכרון והגעגועים נמשכים תמיד תהיה בליבנו אוהבים אותך
אמירה בקל
14.04.2013
לאחי היקר! הנה הגיע עוד יום זכרון והבכי ממשיך לזרום אוהבת אותך מאוד אמירה
ישראל שחר
30.03.2013
לאיתן אחי היקר עברו כבר כמעט שנתיים המון אתה חסר עוד מעט יום הזכרון
ישראל שחר
30.03.2013
לאיתן אחי היקר עברו כבר כמעט שנתיים המון אתה חסר עוד מעט יום הזכרון
מרימן גבריאלה
29.03.2013
תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים
אמירה בקל
27.03.2013
לאחי היקר והמקסים אנחנו מתגעגעים אלייך המון
אבישי שחר
26.03.2013
לאחי איתן

Loading...