אתר הנצחה לזכר

בנימין ולטר שטיין 1920-1948

בנימין ולטר שטיין
מקום לידה: הונגן- גרמניה
מקום פטירה: שדה תעופה בתל אביב

בית עלמין:
ישוב: נהריה
בית עלמין: בית עלמין צבאי בנחלת יצחק
גוש: 11
גוש:
חלקה: 66
שורה: 11עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

בנימין ולטר שטיין -בנם הבכור של מרתה וקרל היה נער ביישן ונחבא אל הכלים, תלמיד מוכשר שעיקר עניינו בקריאה ולימוד. עם עלות היטלר לשלטון החליטו הוריו לעלות ארצה, אך בגלל קשיים כלכליים התעכבה הנסיעה, וכדי להבטיח לפחות את חיי הבן הבכור נשלח בנימין בן ה-13 לקרוביו בארצות הברית. כעבור שנה, בשנת 1935, עלו ההורים עם בנם השני להתיישבות חקלאית בנהריה. בנימין רצה אף הוא לעלות לארץ, אולם הוריו הציעו לו לסיים תחילה את לימודיו בבית ספר חקלאי כדי שיהא לעזר במשקם. בסיום לימודיו יצא להשתלמויות בקליפורניה.בינתיים פרצה מלחמת העולם השנייה והוא התנדב לחיל האוויר של ארצות הברית. מן הבסיס באנגליה השתתף ב-20 טיסות-הפצצה גדולות מעל גרמניה, ובכללן הפצצת בסיס הניסוי לטילים בפנמינדה.עם סיום המלחמה עלה לארץ ב16.8.1946 ונפגש עם הוריו שלא ראם זה 12 שנה . עיקר מטרתו היה המשך הלימודים. התקבל לפקולטה להנדסה כימית בטכניון העברי. היה מן הסטודנטים האמריקניים המעטים שהתבגרו על קשיי השפה והלימודים. היה שקט, מתבודד ומסור.לפני פרוץ מלחמת העצמאות סירב לחזור לאמריקה עד יעבור זעם, והתנדב לחיל האוויר הישראלי . נפל ב-6.6.1948 בשדה התעופה בתל אביב. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בנחלת יצחק.

הילדות: אחיו הקטן גד מספר:"נולדתי שנה וחצי אחרי וולטר והיינו חברים טובים למרות אופיו המסוגר ואופי הפתוח. בסה"כ אפשר לומר שעד עליית היטלר לשלטון הייתה לנו ילדות יפה... שנינו ניגנו בתזמורת המנדולינות של העיירה והחלקנו יחד על הקרח בנהר הקפוא יחד עם חברינו הנוצרים, וברגע בו נודע ל"חברים" על עליית היטלר לשלטון, השתנתה האווירה מידידות לקריאות גנאי כמו "יהודים מלוכלכים" וכו'.

העלייה לארץ: האח גד מספר שהוריהם החליטו לעזוב את גרמניה האנטישמית כי הבינו שמשהו רע הולך להתרחש, לא היה להם מספיק כסף בשביל לעלות לפלשתינה, דודם שגר בסינסיטי ארה"ב הציע לקבל את אחד מהבנים, ההורים החליטו שלפחות עדיף שהבכור וולטר יהיה בטוח, וולטר עבר בגיל 14 לארה"ב, לאחר מעברו המשפחה הצליחה למכור את ביתם ולעבור לפלשתינה ולהיות ממייסדי נהריה ב1935.

המסע של וולטר לניו יורק: וולטר נסע ברכבת להמבורג, המשיך באונייה לניו יורק ומשם בנסיעה ארוכה לאוהיו. הדוד אלברט קיבל את וולטר בידיים פתוחות וולטר סיים את התיכון בהצלחה והתכונן לעלייה לארץ בשביל איחוד משפחתי. הוריהם של גד וולטר ראו שצעירים רבים נשלחים ללמוד חקלאות ולכן בעזרת המשפחה ארגנו לוולטר מקום לימוד ומקום עבודה במשק עופות.

מלחמת העולם השנייה: וולטר גוייס בשל נתוניו הטובים להילחם עם הצבא האמריקאי במלחמת העולם השנייה ונשלח לקורס טייס 3\4 שנה בבסיס חיל אוויר בקולורדו. הוא הועבר לבסיס בצפון אנגליה והוא השתתף בהפצצות רבות על גרמניה.

לימודים באוניברסיטה: וולטר קיבל מלגה ללימודי הנדסה כימית באוניברסיטת ניו יורק ולפני לימודיו בא לבקר בארץ, לאחר מכן בעקבות רעיון שהעלתה אימו העביר את מלגתו מאוניברסטית ניו יורק לטכניון ולמד שם הנדסה כימית, וולטר עבר בהצלחה את כל השנה הראשונה ולא החמיץ מבחן אחד למרות שכולם היו בעברית (וולטר לא דבר עברית בעלייתו לארץ)

נפילתו: וולטר החליט להישאר בארץ והתגייס לחיל האוויר, וולטר נהרג בהעמסת פצצות על מטוס קרב כאשר שותפו לטיסה נבהל והפיל את הפצצות,  וולטר והוא נהרגו במקום.

את המידע לאתר זה לקחנו מספר שהביאו יד לבנים למשפחה ומאתר יזכור. 

העדפות

עריכה
וולטר אהב לנגן במנדולינה ולהחליק על הקרח בנהר, הוא היה מצטיין בלימודים ולמד באוניברסיטה הנדסה כימית, ושירת בחיל האוויר האמריקאי ולאחר עלייתו שירת בחיל האוויר שהיה אז בארץ.

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה
1920- וולטר נולד.
1935- עבר לדודו בארצות הברית.
1939- התגייס לחיל האוויר האמריקאי.
1945-1946- ביקר בארץ בשנים .
1948- התגייס לחיל האוויר.
6.6.1948- נפילתו.

הדלק נר

Loading...