אתר הנצחה לזכר

ישראל יעקובי 2014-1931

ישראל יעקובי
מקום לידה: יאסי, רומניה
מקום פטירה: ירושלים, ישראל

בית עלמין:
ישוב: ירושלים
בית עלמין: גבעת שאול
גוש: ס"ה
גוש:
חלקה: א
שורה:


ד"ר אני יעקובי (אישה)

עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

ישראל יעקובי

(17 בינואר 1931 - 22 באוקטובר 2014, כ"ח בטבת תרצ"א - כ"ט תשרי תשע"ה)

נולד ביאסי ברומניה. עלה לישראל בשנת 1959.

היה מבכירי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בירושלים.

העדפות

עריכה

תוכניות אקטואליה

תולדות יהודי רומניה 

ציור

הספדים

עריכה

דני יעקובי

אבא, 83 שנים היית על פני האדמה והיום נסגר מעגל. אבל חייך השאירו חותם בעולם הזה והוא יישאר איתנו עוד בעתיד.

ראשית כל, הבנים שלך. כל אחד מהם בדרכו הושפע ממך, ואם אתה היית אחרת, גם אנחנו היינו אחרים. הנטיה שלך למספרים ולחשיבה כלכלית, היכולת לחפש את העיסקה הראויה והכדאית, השקדנות שלך, החריצות וההתייחסות לחשיבות הלמודים, העניין שלך בנושאי השעה ובעניני חברה, השפיעו על כל אחד משלושתנו, באופנים שונים. דרך כל אחד משלושתנו הושפעו ממך גם הנכדים שלך. וכך כמו גלים מתרחבים והולכים תישאר השפעתך לדורות.

גם אימא היקרה שלנו הושפעה ממך. 57 שנות נישואין היו לכם. וההכרות הכה עמוקה של שנים על גבי שנים כולל ההורות המשותפת עיצבה אתכם כפי שאתם. ואתה אהבת מאד את אמא וראית את עצמך כבר מזל.

החיים שעברת היו סוערים ומלאי התרגשות. חיית במשטר מלוכני, שרדת דיקטטורה פשיסטית, גרת במדינה קומוניסטית ולבסוף העליה לישראל והחיים הממושכים בארץ. הילדות הדי נוחה ומאושרת שלך בשנות השלושים ברומניה, נקטעה עם עליית הפשיסטים לשלטון. אביך היה יושב ראש הקהילה היהודית הגדולה ביאסי, ואתה היית מודע היטב כילד קטן לנוראות התקופה ההיא. משפחתכם הצליחה לברוח לעיר בוקרסט.

לאחר המלחמה עלו הקומוניסטים לשלטון. אתה כבר היית נער צעיר והלכת ללמוד כלכלה וסטטיסטיקה באוניברסיטה. לאחר זמן מה התחתנת. קיבלת אשרת עליה לארץ שהיית חייב לממש מיד והובטח לך כי תוך ימים תקבל גם אימא. אך השלטונות הפרו הבטחתם, ונכפתה עליכם תקופת פרידה של שנה, עד שהתאחדתם שוב בירושלים.

זמן קצר לאחר עלייתך מצאת עבודה בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שבמשרד ראש הממשלה. שם בזכות יכולתך, חריצותך ורגש אחריות טיפסת במהירות בסולם התפקידים והפכת לאחד מבכירי הלשכה: ראש מדור הבנייה. עשרות שנים עבדת בלשכה שהיית לך כבית שני.

מעבר לחיי העבודה מצאת לך זמן לעסוק בדברים שעניינו אותך. ציירת ציורים שהעידו על כשרונך המבורך בתחום, התענינת בנושאים מהעבר, וגם בספורט ובאקטואליה.

מי ייתן שתמצא מנוחה נכונה, ואנחנו נזכור אותך תמיד.

linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה
1931 נולד בעיר יאסי ברומניה
1957 חתונה עם אני פוקס
1959 עלייה לישראל
1961 הולדת יגאל
1965 הולדת דני
1969 הולדת יוסי
1998 פרישה מעבודה בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

הדלק נר

Loading...