עברית
English
Spanish
Chinese
אתר הנצחה לזכר

גדעון זינגר 1926-2015

גדעון זינגר
מקום לידה:
מקום פטירה:

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה
זינגר נולד ב-1926 בברנו שבצ'כוסלובקיה (כיום בצ'כיה). ב-1940 עלה לארץ ישראל עם משפחתו, ושהה באונייה "פאטריה", שטובעה על ידי ארגון "ההגנה". בילדותו גר בשכונת מחלול בתל אביב ולמד שירה ונגינה על כינור. סיים הכשרה מקצועית כמלטש יהלומים.
לחם בפלמ"ח ולאחר פציעה הצטרף לצ'יזבטרון. הוא היה הסולן בביצוע המקורי של שיר "הרעות" - שיר זה הוקלט והופץ על ידי חברת התקליטים צליל בשנת 1949. (להאזנה ראו קישור חיצוני למטה).
בשנות ה-50 וה-60 היה חבר בהרכב הזמר והבידור "רביעיית מועדון התיאטרון". הופיע פעמיים בפסטיבל הזמר וזכה במקום הראשון ב-1961 עם השיר "שאני עמך". בן זוגו ברבות מהופעותיו היה יעקב בן סירא.
גדעון זינגר הופיע בדו-רה-מי, בהבימה, בקאמרי ובצוותא בהצגות "אופרה בגרוש", "הזוג המוזר", "הבה נתגרש", "אדם הוא אדם", "זעקי ארץ אהובה", "הלילה השנים עשר" ועוד. כמו כן השתתף במחזמר "איש למנשה" של המפיק גיורא גודיקוהופיע בהצגות ילדים בתיאטרון לילדים מארץ עוץ. בסוף שנות השישים החל להופיע בתיאטרון באירופה ובברודוויי בתפקיד דון קישוט בהצגה "איש למנשה".‏ בשנת 1977 חזר לישראל והצטרף לתיאטרון באר שבע.
סרטים שבהם השתתף: "רק בלירה", "השכונה שלנו", "הגמל המעופף", "איי לייק מייק", "תעלת בלאומילך", "חבורה שכזאת", "נחצ'ה והגנרל", "דליה והמלחים", "עזית של הצנחנים" ,"רק היום", "מיליונר בצרות", "השועל בלול התרנגולות", "טעות במספר", "אמי הגנרלית", "חמש חמש" ועוד. זינגר הופיע גם בתוכניות טלוויזיה (כמו סדרת הילדים "דלת הקסמים" משנות השבעים, בה שיחק את הקוסם אדון קוק).
ב-1983 פוטר מתיאטרון הבימה ובעקבות כך עזב את ישראל. משנת 1987 התגורר בווינה ושיחק בתיאטרון Theater in der Josefstadt כשחקן מן המניין וחבר של כבוד. כמו כן השתתף בסרטים גרמניים ואוסטריים ובתיאטראות קיץ.
משנת 2005 היה נשוי לאמנית שירה זינגר. בנו הוא עורך הדין יואל זינגר, מאדריכלי הסכם אוסלו.
זינגר הלך לעולמו ב-11 במאי 2015.

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

אוריה
12.05.2015
נר לזיכרו

Loading...