עברית
English
Spanish
Chinese
אתר הנצחה לזכר

כריס סקווייר 1948-2015

כריס  סקווייר
מקום לידה:
מקום פטירה:

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

כריסטופר ראסל אדוארד "כריס" סקוויר (באנגלית: Christopher Russell Edward "Chris" Squire; ‏ 4 במרץ 1948 - 28 ביוני 2015) היה מוזיקאיאנגלי, מוכר בעיקר בזכות תפקידו כנגן גיטרת הבס של להקת הרוק המתקדם יס.

סקווייר נולד בפרבר של לונדון, אביו היה נהג מונית ואימו הייתה עקרת בית. עיסוקו במוזיקה החל עוד כשהיה ילד, כששר במקהלת הכנסייה המקומית עם חברו אנדרו ג'קמן, אשר ייסד איתו לאחר שנים את להקת The Syn. בשנת 1964, כאשר היה בן 16, הושעה סקווייר מבית הספר בעוון של "שיער ארוך", וניתן לו מעט כסף לתספורת. הוא לקח את הכסף, אך לא הסתפר, ולא שב לבית הספר.
במהלך שנות השישים היה סקווייר חובב של LSD והוא התנסה בסם זה פעמים רבות, אולם לאחר שקיבל בהזדמנות אחת מנה באיכות גרועה, ונאלץ לשכב מספר ימים בבית החולים ועוד מספר חודשים בהחלמה בבית ידידה, החליט שלא לצרוך סם זה יותר לעולם. במהלך אותם החודשים בהם שהה בבית ידידתו, כשהוא מבוהל מכדי לעזוב, התאמן סקווייר בנגינה על גיטרת הבס שלו, ופיתח את סגנונו הייחודי.
השפעותיו המוקדמות היו מגוונות, ממוזיקת מקהלות כנסייתית ועד לג'ק ברוס (אשר ניגן באותה התקופה עם להקת קרים) וג'ון אנטוויסל. בשנות השישים המוקדמות הקים סקווייר מספר הרכבים, בהם the syn בו ניגן עם ג'קמן, ופיטר בנקס, וההרכב Mabel Greer's Toyshop בו חברו אליו בנקס וג'ון אנדרסון.
בשנת 1968 עזב אנדרסון את להקת Mabel Greer's Toyshop, הצטרף אליו סקווייר ויחד הם ייסדו את להקת יס. הם צרפו ללהקתם החדשה את פיטר בנקס, ביל ברופורד וטוני קיי.
הלהקה הוציאה את אלבומה הראשון בשנת 1969. למרות השינויים הפרסונליים הרבים במהלך 40 שנות פעילות הלהקה, סקווייר היה החבר היחיד אשר השתתף בהקלטות כל האלבומים (אנדרסון נעדר רק מ-Drama). סקווייר גם היה כח חשוב בלחנים של הלהקה, בעוד אנדרסון היה אחראי על רוב התמלילים, סטיב האו וסקווייר כתבו עמו את הלחנים, וסיפקו הרמוניות קוליות לשירים.
חייו הפרטיים

סקווייר נישא לניקי בשנות ה-70'. היא השתתפה כזמרת בשני שירים באלבום הסולו שלו Fish Out of Water. הם התגרשו לאחר כ-15 שנות נישואין. הוא נישא בשנית במאי 1993, למליסה, אשר ילדה לו את בנו קמרון בטרם התגרשו. כיום נשוי סקווייר בשלישית. מנישואיו השלישיים יש לו בת ובן.

מקור ויקיפדיה 

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%A1_%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A8

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

גיל
29.06.2015
R.I.P

Loading...