עברית
English
Spanish
Chinese
אתר הנצחה לזכר

רמה מסינגר 1968-2015

רמה מסינגר
מקום לידה: רמת אפעל
מקום פטירה: תל אביב

בית עלמין:
ישוב: בני עטרות
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

מסינגר נולדה וגדלה ברמת אפעל. היא קרויה על שמו של דודה, אחי אמה, טייס חיל האוויר הישראלי רמי גיל (מוגילניק), שנפל בעת מילוי תפקידו כשנה לפני שנולדה. בנערותה למדה ב"תיכון תלמה ילין לאמנויות הבמה". בצה"ל שירתה ב"להקת פיקוד דרום" לצדם שלעינת ארליך, חיה סמיר, ירון כפכפי ועוד. לאחר שחרורה מהצבא למדה בבית הספר למשחק "בית צבי" ועבדה תקופה באולפני הקלטות בקנדה.
ב-18 באוגוסט 2015 נפטרה מסינגר מסרטן בבית החולים איכילוב בתל אביב. הייתה בת 46 במותה.‏[1] היא התגוררה בבני עטרות, הייתה נשואה למלחין והמוזיקאי אריק אביגדור, ולהם שלושה ילדים.

קריירה בתיאטרון -מסינגר שיחקה בתפקידים ראשיים רבים בתיאטראות שונים בישראל, בעיקר בתיאטרון הלאומי "הבימה", בהצגות: "סולו", "חלון בלהות", "הופס והופלה" (1991), "שלוש אחיות", "המפקח בא", "קוקוריקו", "סיראנו", "כנר על הגג" (2008) וכן "משרתם של שני אדונים" - תפקיד שבעקבותיו זכתה בפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה ובפרס תמרה רובינס. בתיאטרון בית ליסין שיחקה בהצגות "פיאף" (2003), "רק אתמול נולדה" (2004), ו"קול קטן" (1999) - עליו זכתה בפרס התיאטרון הישראלי בקטגוריית שחקנית השנה. בתיאטרון חיפה שיחקה ב"אמדאוס" ו"אילוף הסוררת". בתיאטרון באר שבע בהצגות "מכתבי אהבה" (2001) ו"המפתח לשניים". בנוסף הופיעה בהצגת הבידור "המופע של טל ורמה", כשהשחקן היידי איציק עצמון זכה בפרס התיאטרון הישראלי על מפעל חיים הופיעה מסינגר לצד חני נחמיאס, מיכל ינאי ויעל בר זוהר במחרוזת שיריי יידיש ידועים.
מסינגר השתתפה בהפקות רבות בהן ביטאה את כישרונה בשירה. היא הופיעה בתפקידים ראשיים במספר מחזות זמר, ביניהם "הברווזון" של תיאטרון הבימה (2001), "אירמה לה דוס" של תיאטרון חיפה, ו"צלילי המוזיקה" (2005). כן השתתפה במופע "קולות", במופע "שלושה בשירה אחת" (2008) לצד דרור קרן ואורי לשמן, וב"אומרים שהיא קוקו" (2009) לצד שרית וינו-אלעד במסגרת יום התרמה לשדולת הנשים בישראל. כמו כן, הופיעה עם תזמורות גדולות בארץ, ובהן תזמורת הג`אז של חולון בערב משירי ג'ורג' גרשווין; התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון בשיתוף המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב בקונצרט שנסונים; התזמורת הקאמרית הקיבוצית ב"שבעת החטאים" במסגרת פסטיבל ישראל; וכן עם תזמורת רשות השידור, בתיאטרון בית לסין הופיעה בתפקיד הראשי במחזה "עקר בית" לצד דב נבון.
ב-2006 התנסתה לראשונה בבימוי, וביימה את ההצגה "מוארים", שכתבו אמיר רותם ויעל נאמן, במסגרת פסטיבל "פותחים מסך". בהצגה השתתפו אמיר פיי גוטמן, אושיק לוי, אושרי כהן, טל מוסרי ועוד.

קריירה בטלוויזיה - מסינגר השתתפה גם במספר תוכניות טלוויזיה. ב-1996 הנחתה את "שובו של השריף" וב-2008 את "זו ילדותי", שתיהן בטלוויזיה החינוכית, ובהמשך הנחתה את השעשועון "מלכת הלבבות" בערוץ "ויוה". היא שיחקה בסדרות הטלוויזיה הקומיות "צה"ל 1" (1997), "שתוק שואו", "שירי טלעד", "ספי", פינת האמנות של "זהו זה", והדרמה "סקס, שקרים וארוחת ערב". כן שיחקה ב-2005 בסדרות הילדים "האיגלו של טרלה" ב"ערוץ הופ!", ו"הלב של עמליה" ב-"HOT". ב-2011 השתתפה בתוכנית הדרמה היומית "אליפים" בערוץ הילדים בתפקיד אשת ראש הממשלה ואמו החורגת של גיבור הסדרה רוני מצגר.
מסינגר השתתפה בשנת 2000 בשירה ומשחק בקלטת הילדים "מחסן השטוזים של דתיה" של דתיה בן דור לצד רמי ברוך ומיכל צפיר.
בסוף שנת 2014 שיחקה בסדרה "כוכב הצפון" של ערוץ דיסני ב-YES בתפקיד איריס, אמא של דניאל (איאן פינקוביץ').
באפריל 2015 מסינגר הנחתה לצד נתן דטנר את טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-67. זו הייתה הופעתה הטלוויזיונית האחרונה.

קריירת דיבוב- מסינגר עסקה בדיבוב לעברית לסרטים מצוירים רבים של חברת וולט דיסני, פיקסאר ואחרים. בין השאר: ב-1992 החלה לדבב את הנסיכה יסמין בסדרת סרטי אלאדין של דיסני: "אלאדין", "שובו של ג'אפר" ו"אלאדין ומלך הגנבים", וב-1997 דיבבה יסמין בסדרת הטלוויזיה של דיסני "אלאדין" ואת קיילי בסרט "החרב הקסומה". ב-1998 החלה לדבב את אמא של אנדי בסרטי צעצוע של סיפור: "צעצוע של סיפור", "צעצוע של סיפור 2" ו"צעצוע של סיפור 3". באותה שנה דיבבה את אמא של קלימרו בסדרת הטלוויזיה "קלימרו", את אריאל בסדרת הטלוויזיה "בת הים הקטנה" ובסרט ההמשך "בת הים הקטנה 2", את רוזי בסרט "באג לייף", ואת פוקהונטס בסרט ההמשך "פוקהונטס 2: מסע לעולם חדש".
ב-2000 דיבבה את אריאל בסרט של דיסני "בת הים הקטנה 2: השיבה לים", ואת מומין אמא בסדרת הטלוויזיה "המומינים". ב-2001 דיבבה את סיליה בסרט "מפלצות בע"מ". ב-2003 דיבבה את דוגי בסרט "מוצאים את נמו". ב-2004 דיבבה את הפייה הסנדקית בסרט "שרק 2", ואת גרייס הפרה בסרט "מרד החיות". ב-2007 דיבבה את אלה בסרט "אגדה ש'מגדה". ב-2010 דיבבה תפקיד משני (אמא של אנדי) בסרט "צעצוע של סיפור 3", ותפקיד ראשי (קיטי גלור) בסרט "כלבים נגד חתולים 2". ב-2013 דיבבה את אוגה בסרט "הקרודים".

פרסים בהם זכתה - פרס קרן שרת ב-1991פרס מרים ברנשטיין-כהןפרס תיאטרונטו לשנת 1994 על ההצגה "צריך סוף לסיפור אהבה"פרס התיאטרון בקטגוריית שחקנית השנה לשנת 1999 על תפקידה ב"קול קטן"פרס התיאטרון הישראלי לשנת 2012 לשחקנית הראשית עבור תפקידה כפלורנס פוסטר ג'נקינס בהצגה "סוביניר" בתיאטרון באר שבע‏[2]פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה ופרס תמרה רובינס על ההצגה "משרתם של שני אדונים"

מקור ויקיפדיה

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%9E%D7%94_%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92%D7%A8

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

גיל
20.08.2015
כה עצוב

Loading...