עברית
English
Spanish
Chinese
אתר הנצחה לזכר

פרד תומפסון 1942-2015

פרד  תומפסון
מקום לידה: שפילד, אלבמה
מקום פטירה:

בית עלמין:
ישוב:
בית עלמין:
גוש:
גוש:
חלקה:
שורה:עריכת קשרי משפחה

ביוגרפיה

עריכה

לרוב הישראלים פרד תומפסון מוכר כבלש ארתור בראנץ מהסדרה "חוק וסדר" שבה שיחק מ 2000 עד 2005

אך תומפסון היה בעל קרירה רחבה שכללה את השתתפתו בועדות הסנאט בפרשת ווטרגיט בשנת 1973 ועד למועמדות לנשיאות ארה"ב ב2008 .

תומפסון נולד בשפילד שבאלבמה. אביו היה סוכן של מכוניות משומשות. את שנות ילדותו ונעוריו העביר בטנסי. בשנת 1967 הפך לחבר בלשכת עורכי הדין של טנסי לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ואנדרבילט. בין השנים 1969 - 1972היה עוזר לתובע הפדרלי וב-1972 היה מנהל הקמפיין של הסנאטור הווארד בייקר.
ב-1975 התחיל בקריירה של 18 שנה כשתדלן בוושינגטון. ב-1994 נבחר לסנאט האמריקאי כנציג מדינת טנסי.
בסוף שנות ה-80 ובתחילת שנות ה-90 הופיע במספר סרטים כשחקן. לקראת סיום תקופת כהונתו כסנאטור ובעקבות מותה של בתו ממנת יתר של סם, החליט שלא להתמודד על תקופת כהונה נוספת, ותחת זאת הצטרף (בעודו מכהן) כשחקן לסדרת הטלוויזיה "חוק וסדר", בתפקיד התובע המחוזי ארתור ברנץ׳.
בסוף חודש מרץ 2007 הודיע על הצטרפותו למירוץ הבחירות לנשיאות כמועמד מטעם המפלגה הרפובליקנית. ב-22 בינואר 2008 פרש תומפסון מהמירוץ לאחר שנכשל בבחירות המקדימות וועדות הבחירה במדינות הראשונות שבחרו את נציגיהן [1].
תומפסון החזיק בדעות שמרניות. הוא התנגד להפלות, לנישואים חד מיניים ולהגבלות על נשיאת נשק בידי אזרחים (הגבלות על התיקון השני לחוקת ארצות הברית). בנושאי מדיניות חוץ תומפסון תמך בהחלטת פלישת ארצות הברית לעיראק והתנגד לנסיגה מידית של הכוחות האמריקניים מהמדינה.[2][3] בסוגיית תוכנית הגרעין האיראנית, תומפסון הביע דאגה מהצהרות נשיא איראן אחמדינז'אד על "מחיקת ישראל מעל המפה", אך הביע תקווה שלא יהיה צורך להשתמש בכוח צבאי כדי למנוע את בנייה פצצה גרעינית וכי ניתן יהיה להפיל את משטר האיתוללות לפני השלמת הרכבת הפצצה.

מקור טקסט -ויקפדיה

מקור תמונה - ממשלת ארה"ב

העדפות

עריכה

הספדים

עריכה
linkText

Loading...

גלריה

עריכה

וידאו

עריכה

ציר זמן

עריכה

הדלק נר

Loading...